Darmowe terminale płatnicze w ramach programu Polska Bezgotówkowa!

Przedsiębiorcy w Polsce mają możliwość otrzymania darmowych terminali płatniczych. Płatności bezgotówkowe mają wiele zalet – szybkość, komfort, wygoda. Szczególnie istotne w czasie panującej na świecie epidemii COVID-19, jest bezpieczeństwo – płatności bez gotówki zmniejszają ryzyko zakażenia drobnoustrojami chorobotwórczymi. Czym jest program Polska Bezgotówkowa. Jak działa i dlaczego warto zainstalować terminal płatniczy?

Polska Bezgotówkowa to program wsparcia obrotu bezgotówkowego mający na celu upowszechnianie i promowanie obrotu bezgotówkowego w Polsce. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą otrzymać darmowe terminale płatnicze.

Polska Bezgotówkowa – o programie

Polska Bezgotówkowa jest programem i wspólną inicjatywą uczestników rynku usług płatniczych w Polsce, czyli m.in. agentów rozliczeniowych i wydawców kart. Polska Bezgotówkowa została uruchomiona również przy udziale Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Związku Banków Polskich.

Program ma na celu upowszechnienie płatności bezgotówkowych przez rozbudowę i poszerzenie sieci akceptantów kart płatniczych m.in. w punktach handlowo-usługowych, instytucjach płatniczych oraz urzędach, a także przez poszerzenie świadomości obywateli Polski.

W ramach programu Polska Bezgotówkowa przedsiębiorcy mogą otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych i przez 12 miesięcy nie ponosić kosztów za transakcje i obsługę urządzeń.

Dostarczane w ramach programu terminale umożliwiają przyjmowanie płatności zarówno z użyciem karty, jak i zbliżeniowo, przy użyciu telefonu komórkowego, a także systemu BLIK. Więcej informacji o ofercie eService w ramach programu Polska Bezgotówkowa dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl/oferta/.

Darmowy terminal płatniczy – czy warto?

W Polsce wydanych zostało dotychczas blisko 40 mln kart płatniczych. To oznacza, że statystycznie posiada ją każdy z nas. Polscy konsumenci chętnie płacą bezgotówkowo jednak okazuje się, że wciąż brakuje… terminali płatniczych. By mówić o pełnej dostępności do płatności bezgotówkowych szacuje się, że urządzeń powinno być co najmniej dwa razy więcej!

Program Polska Bezgotówkowa cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. W ramach programu, do końca 2019 roku, przedsiębiorcy otrzymali ponad 200 tysięcy urządzeń!

Terminal płatniczy daje wiele korzyści przedsiębiorcom. Okazuje się, że klienci częściej i chętniej robią zakupy w miejscach gdzie mogą płacić bez gotówki. Jak sami przyznają, wydają też wówczas większe kwoty. Ponadto, płatności bezgotówkowe – zwłaszcza zbliżeniowe – pozwalają zaoszczędzić czas. Zwiększają nie tylko komfort i wygodę, ale także – bezpieczeństwo transakcji, ponieważ środki trafiają bezpośrednio na konto przedsiębiorcy. Terminale płatnicze zwiększają nasze bezpieczeństwo także w inny sposób. Podczas gdy  gotówka, przekazywana z rąk do rak, jest miejscem gdzie mogą gromadzić się niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia drobnoustroje, karta płatnicza – zwłaszcza w przypadku płatności zbliżeniowych – zmniejsza to ryzyko. Z tego też względu w naszym kraju zmieniony został limit transakcji zbliżeniowych z 50 do 100 zł bez konieczności wpisywania kodu PIN.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.