Co to jest paysafecard?

Internet oferuje nieograniczone możliwości kupowania produktów i usług, ale wiąże się z tym duże ryzyko i liczne zagrożenia. Cyberprzestępczość wciąż się rozwija, dlatego warto korzystać z nowoczesnych sposobów zabezpieczeń i sprawdzonych rozwiązań – tym razem wyjaśniamy, co to jest paysafecard.

Zakupy online i cyberzagrożenia

Wirtualna rzeczywistość to natychmiastowy dostęp do informacji, ale też towarów i usług. Wystarczy wykonać kilka ruchów myszką, aby złożyć zamówienie – nowoczesne systemy płatności pozwolą szybko wykonać przelew za zamówienie.

Aby zakupy w sieci były bezpieczne, trzeba uważnie wybierać sklep czy sprzedającego, uważać, aby nie udostępniać danych poufnych niepowołanym osobom i korzystać ze sprawdzonych sposobów na uniknięcie zagrożeń – jednym z rozwiązań jest paysafecard. Wyjaśniamy, co to dokładnie oznacza.

Co to jest paysafecard?

Paysafecard to pieniądz elektroniczny – to łatwo dostępne płatności dla tych, którzy ich potrzebują. Pozwala bezpiecznie płacić w internecie bez konieczności posiadania karty płatniczej czy konta bankowego. To tzw. elektroniczna karta przedpłacona służąca do realizowania transakcji w internecie. Nie trzeba podawać danych bankowych ani danych karty kredytowej. Co więcej, dokonywanie płatności przy pomocy paysafecard jest bezpłatne.

Karta elektroniczna jest dostępna od 2000 roku, ale obecnie w pełni zasłużyła na miano światowego giganta. Nie brakuje konkurencji, ale mimo innych popularnych metod płatności nadal jest częstym wyborem podczas zakupów online, korzystania z gier czy wpłacania pieniędzy na konta zakładów bukmacherskich.

Jak korzystać i gdzie kupić paysafecard?

Wystarczy podać na stronie sprzedającego 16-cyfrowy kod z kuponu. W jednej transakcji można użyć do 10 kodów. Środki, które nie zostały zrealizowane, można będzie wykorzystać przy kolejnej transakcji. Paysafecard można kupić w wielu miejscach – m.in. sklepach (w Żabkach, Dino itd.), salonach prasowych czy na stacjach benzynowych. Sprzedawca zasila daną kartę, generując numer PIN, który jest wykorzystywany do danej płatności online. Można ją zasilić kwotą 20, 30, 50, 100 lub 300 złotych.

Firma znacznie się rozrosła – w ofercie są już nie tylko przedpłacone vouchery, stworzono też serwis internetowy My Paysafecard, aplikacje na urządzenia mobilne i przedpłaconą kartę debetową MasterCard. Liczba partnerów nieustannie rośnie, przybywa punktów sprzedaży, a infrastruktura dystrybucyjna poszerzyła się już do 46 krajów na świecie.

Za co można zapłacić, używając karty przedpłacowej?

Skoro już wiemy, co to jest paysafecard, warto wspomnieć, za co najczęściej płacimy, używając tej karty. Jest ona akceptowana w wielu sklepach i serwisach internetowych – można płacić nią za zakłady sportowe czy gry online, przeglądarkowe, zręcznościowe czy rekreacyjne. Jeśli sklep lub serwis akceptuje paysafecard, wystarczy podać kod, a płatność zostanie natychmiast zrealizowana. Nie może jednak być wykorzystana jako środek płatniczy w urzędach, firmach windykacyjnych czy kancelariach adwokackich.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.