Biznes lunch – jak zrobić dobre wrażenie na klientach?

Budowanie relacji z klientami to absolutna podstawa przy prowadzeniu własnej firmy. To właśnie dzięki nim przedsiębiorstwo ma szanse się rozwijać i osiągać kolejne sukcesy. Dobrym pomysłem na zacieśnienie więzi z klientami są biznes lunche.

Solidny partner

Podczas spotkania biznesowego należy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Dlatego też konieczne jest przestrzeganie zasad dobrego wychowania. Nawet najlepsza oferta nie ma szans, jeśli przedstawiciel firmy spóźni się na spotkanie czy przyjedzie niechlujnie ubrany. Na biznes lunch wypada przyjechać nieco wcześniej i zaczekać na zaproszonego gościa. Obowiązuje też elegancki strój. Nie zawsze wymagany będzie garnitur, ale koszula jest koniecznością. Panie z kolei powinny postawić na klasyczne sukienki albo eleganckie spodnie.

Główny cel

Najważniejszym elementem spotkań biznesowych jest tworzenie solidnych relacji z kontrahentami. Podczas nich często poruszane są istotne dla przedsiębiorstwa tematy, a niekiedy zawierane również wstępne umowy. Warto zadbać o przyjemny klimat rozmowy. Smaczne jedzenie to kolejna rzecz, bez której nie może obyć się profesjonalnie zaplanowany biznes lunch. Warszawa daje duże możliwości wyboru odpowiedniego lokalu. Najlepsze miejsca to te położone w cichym i ustronnym miejscu, gdzie można na spokojnie porozmawiać, ciesząc się przy okazji pysznym posiłkiem. Dobrym przykładem takiej restauracji jest Na Skrajnej.

Na zakończenie

Często po lunchu dochodzi do niezręcznej sytuacji. Obie strony sięgają po rachunek. Według ogólnie panujących zasad, to zapraszający powinien uiścić opłatę za posiłek. W żadnym wypadku nie należy pozwolić gościom płacić nawet za część zamówienia. Takie kwestie można ustalić wcześniej z kelnerem. Może on przynieść rachunek bezpośrednio do osoby organizującej spotkanie.

Dobre wrażenie można zrobić tylko raz. Zdanie to dotyczy także spotkań biznesowych. Oprócz przygotowania merytorycznego, warto zwrócić również uwagę na miłą, ale jednocześnie profesjonalną atmosferę podczas rozmowy.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.