Ścianka działowa z płyt g-k? Odrobina prywatności w biurze

Płyta gipsowo-kartonowa to bardzo ciekawy materiał budowlany, gdyż jest jednocześnie łatwy i szybki w montażu, stosunkowo wytrzymały, lekki i estetyczny. Idealnie nadaje się do wydzielania ścianek działowych w przestrzeni biurowej. A czemu warto myśleć nad takim rozwiązaniem?

Większa efektywność pracownika

Jeszcze niedawno uważano, że otwarte biuro pozwala na łatwą komunikację pomiędzy pracownikami i budowanie dobrej atmosfery poprzez stały kontakt. Nowoczesne badania sugerują jednak, że pracownik potrzebuje prywatności. Praca w hałasie jest wolniejsza, przy otwartej przestrzeni łatwiej się rozproszyć. Często inna osoba korzystając ze swojej przerwy, utrudnia wykonywanie naszych obowiązków. Nikt też nie lubi, gdy druga osoba patrzy jej na ekran. Rozwiązanie jest wydzielenie prywatnej przestrzeni za pomocą płyt g-k.

Posiadając własne mieszkanie pracuje się przy mniejszym obciążeniu psychicznym, a mniejszy stres szczególnie sprawdzi się w przypadku prac, w których ważna jest terminowość lub z innego powodu jest związana z presją. Bardziej zadowolony pracownik jest bardziej wypoczęty i bardziej zmotywowany do wypełniania swoich obowiązków.

Więcej przydatnych informacji szukaj na blogu:  https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/sucha-zabudowa/scianki-biurowe-z-plyt-g-k-gdy-open-space-staje-sie-problemem,

Dlaczego płyty gipsowo-kartonowa?

Zalety wydzielenia przestrzeni są oczywiste. A dlaczego wybrać do tego celu płyty g-k? Powodów jest kilka. Przede wszystkim jest to materiał, który można łatwo i szybko zamontować.

Usługa nie będzie specjalnie droga, podobnie jak sam materiał, a pracownicy szybko będą mogli wziąć się za swoje obowiązki w biurze po remoncie. Przerwa w pracy będzie krótka. Jednocześnie płyty g-k są wytrzymałe i zapewnią odpowiedni komfort pracy w prywatności. Można zastosować płyty, które dodatkowo lepiej wygłuszają (chociaż są trochę droższe). Gdyby jednak nadeszła potrzeba przebudowy, łatwo takie ścianki wyburzyć i wprowadzić inne rozwiązanie. Karton-gips dobrze się prezentuje pod względem wizualnym, a zadowolony pracownik to zawsze zaleta.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.