Na co zwrócić uwagę, wybierając wygodny i modny fotel do biura?

Wybór wygodnego i stylowego krzesła biurowego dla siebie i swoich pracowników stanowić może spore wyzwanie, zwłaszcza dla kogoś, kto na co dzień nie zgłębia tematów związanych z ergonomią siedziska. Dobre krzesło biurowe powinno utrzymywać kręgosłup danej osoby w zalecanej przez lekarzy pozycji przez cały czas trwania pracy. Ważne jest również zadbanie o to, by fotel do biura miał jak najwięcej opcji regulacji, by pracownik samodzielnie dopasował krzesło do swoich preferencji, tworząc tym samym stanowisko, przy którym praca będzie przyjemna i efektywna. Wymiana starych krzeseł na nowoczesne fotele obrotowe to jeden z pierwszych kroków modernizacji biura. Sprawdź, jak w łatwy sposób można zwiększyć produktywność i zadowolenie z pracy swoich podwładnych, wybierając wygodne i modne fotele biurowe.

Praca za biurkiem to obciążenie dla kręgosłupa – zadbaj o niego z wygodnym krzesłem biurowym

Choć siedzący tryb pracy uznawany jest za przyjaźniejszy organizmowi człowieka niż różnego rodzaju zajęcia fizyczne, w rzeczywistości potrafi być równie obciążający. Siedzenie za biurkiem przez 8 lub więcej godzin dziennie jest szczególnie niebezpieczne dla kręgosłupa. Jeśli nie będzie on podpierany we właściwy sposób, dana osoba może zacząć cierpieć na poranne bóle pleców, ramion czy karku, a dłuższe ignorowanie problemu skończyć się może zwyrodnieniami kręgosłupa. By uniknąć tego typu problemów konieczne jest zapewnienie pracownikowi biurowemu właściwego siedziska, które będzie dopasowane do specyfiki jego pracy i indywidualnych preferencji.

fotele biurowe

Funkcjonalne fotele biurowe – o czym pamiętać przy doborze?

O tym, że wygodne i stylowe meble biurowe potrafią znacząco podnieść efektywność pracowników, wiadomo już od dawna. Jeśli dana osoba będzie czuła się pewnie, jej zapał do pracy wzrośnie, co pozytywnie odbije się na wynikach firmy. Fotele do biura to jedna z pierwszych rzeczy, o jakie należy zadbać podczas remontu czy odświeżania miejsca pracy – czym jednak powinny się wyróżniać? Krzesło do pracy przy komputerze powinno być przede wszystkim obrotowe – dzięki temu możliwa będzie łatwa zmiana pozycji bez konieczności podnoszenia się z siedziska. Dobrze jest również zadbać o to, by fotele biurowe miały spójny styl zgodny ze stylistyką panującą w biurze. Dzięki temu zarówno pracownicy, jak i potencjalni klienci czy partnerzy biznesowi będą inaczej, bardziej profesjonalnie patrzyli na daną firmę.

Oprócz tego, że fotele i krzesła biurowe powinny w odpowiedni sposób podpierać kręgosłup, dobrze jest również zadbać o komfort pracowników i dać im możliwość stworzenia swojego idealnego stanowiska pracy. Krzesło do biura z wieloma opcjami regulacji umożliwi w łatwy sposób zmianę wysokości siedziska, kąta nachylenia podparcia czy głębokości. Studio mebli biurowych Contino ma w swojej ofercie również fotele z funkcją podparcia odcinka lędźwiowego, co pozwala w jeszcze większym stopniu zadbać o kręgosłup danej osoby.

status owalny

Fotel gabinetowy dla prezesa czy menedżera – zadbaj o wizerunek swojej firmy

Siedziska dla kadry kierowniczej powinny być nie tylko ergonomiczne i wygodne, ale również stylowe, by pokazywać dane przedsiębiorstwo z jak najlepszej strony. W końcu to właśnie w gabinecie prezesa przyjmowani są goście czy partnerzy biznesowi, a nierzadko prowadzone są tam również rozmowy z kluczowymi klientami. Tego typu fotele powinny cechować się eleganckim wykończeniem i materiałami odpornymi na zużycie – wiele sprawdzonych siedzisk do gabinetów prezesów oferuje poznańskie studio mebli biurowych Contino.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.