Jakie są pieczątki na rynku?

Jakie są pieczątki na rynku?

Choć rozwija się technologia i wiele rzeczy robimy online, to w dalszym ciągu pieczątki firmowe są podstawą działalności wielu przedsiębiorstw. Poza tym ten sektor rynku jest także miejsce na nowatorskie pomysły, atrakcyjne projekty oraz stylowe dodatki. Nic więc dziwnego, że poza nowoczesnymi automatami niezmiennie w modzie są  stemple drewniane. Bez problemu również klienci mogą wybierać modele dodawane do swoich potrzeb zarówno pod kątem technicznym, jak i wizualnym. Szybko można też zamówić pieczątkę niemalże skrojoną na wymiar.

Do czego niezbędne są pieczątki firmowe

Pewnego rodzaju klasyką gatunku są pieczątki drewniane. To one stały się również symbolem całej branży. To nic innego jak guma na stemplu umieszczona na kołku wykonanym z drewna. Bardzo prosta budowa oraz różne kształty sprawiają, że tego rodzaju dodatek jest dość uniwersalny. Z drugiej strony drewniane pieczątki są coraz rzadziej wybierane, ponieważ są niepraktyczne i nie sprawdzają się w natłoku zadań, przy konieczności zapakowania dodatku i udania się w podróż, a także wymagają czasu i szeregu akcesoriów oraz energii – szczególnie gdy trzeba podbić wiele dokumentów. Innym wariantem z dość długą historią są też pieczątki metalowe. Pojawiają się w miejscach, gdzie ważna jest estetyka wykonania, funkcjonalność oraz trwałość. Tego rodzaju modele są więc wykorzystywane w miejscach, gdzie są mocno eksploatowane – czyli w biurach księgowych, bankach, szpitalach oraz w dużych firmach spedycyjnych.

Gdzie szybko zamówić pieczątkę?

pieczątkiObecnie wiele osób sięga po kieszonkowe pieczątki flashowe z taniestemplowanie.pl. Są niewielkie, funkcjonalne, można je zabrać Ze sobą wszędzie i nie wymagają dodatkowych akcesoriów. To świetna opcja dla przedstawicieli handlowych oraz osób mobilnych, które pieczątkę muszą mieć zawsze przy sobie. Warto pamiętać o tym, że modele kieszonkowe są dodatkowo wzmocnione, a dzięki temu wyróżniają się dość dużą wytrzymałością na uszkodzenia i intensywną eksploatację. W tej technologii często wykonuje się niewielkie pieczątki imienne, bez problemu można wybrać kolor tuszu, a możliwość umieszczenia dowolnych napisów, grafik czy logotypów sprawia, że każdy dodatek jest personalizowany.

Innym rodzajem są suche pieczątki, które nie wykorzystują tuszu, a działał na zasadzie tłoczenia. W tym celu wykorzystuje się dwie matryce wykonane z polioksymetylenu. Między nie wkłada materiał, na którym będzie wytłoczona treść. W efekcie uzyskuje się elegancki i estetyczny trójwymiarowy wzór. A ten świetnie prezentuje się na świadectwach, dyplomach, certyfikatach i innych dokumentach, które wymagają uwierzytelnienia. W ten sposób da się również oznakować książki czy identyfikatory.

Modne stemple drewniane i pieczątki imienne

Często wykorzystywane są automatyczne samotuszujące pieczątki. Klienci doceniają to rozwiązanie przede wszystkim za praktyczne zalety. Tu do tuszowania odbicia zachodzi mechanicznie wewnątrz obudowy. W związku z tym nie ma konieczności wykorzystywana dodatkowej poduszki, co ma miejsce przy drewnianych stołach. To najczęściej spotykany  model w wielu różnorodnych branżach. Poza tym, że atrakcyjny jest cennik pieczątek, to dodatkowo automaty gwarantują to, że za każdym razem można osiągnąć niemalże identyczne odbicie. Poza tym to dodatki proste w obsłudze. Wystarczy nacisnąć pieczątkę, by uzyskać efekt. Praktyczne są także samonapełniające się zbiorniczki, które uzupełniają tuszem miejsce odcisku stempla na innym materiale.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.