Czym charakteryzuje się ergonomiczne krzesło biurowe?

Odpowiednie krzesło biurowe powinno być wygodne i bezpieczne dla naszego kręgosłupa. Jego wyprofilowanie nazywane często jest ergonomicznym a to za sprawą odwzorowania naturalnego kształtu kręgosłupa. O tym, co charakteryzuje profesjonalne meble biurowe, dowiesz się z poniższego materiału. Zapraszamy do lektury.

Ergonomiczne krzesło biurowe – co to takiego?

Ergonomiczny kształt to taki, który dopasowany jest do anatomii i potrzeb człowieka. W przypadku krzeseł mowa o oparciu, które powinno być wyprofilowane tak, żeby kręgosłup podczas siedzenia nie cierpiał. Eksperci wskazują, że praca w trybie siedzącym naraża nasz kręgosłup o 140% bardziej na uszkodzenia aniżeli praca stojąca. Z tego właśnie względu tak ważne jest to, by wybierać meble, które będą nam służyć przez lata.

Na co zwrócić uwagę szukając krzesła biurowego?

Ergonomiczne krzesło biurowe powinno – co do zasady – zapewniać możliwość regulacji wysokości siedzenia na poziomie 45-50 centymetrów od podłogi. Oczywiście wysokość siedzenia będzie też zależeć od naszego wzrostu, dlatego do tego parametru powinniśmy podchodzić z dystansem. Idealnym ułożeniem siedzenia jest takie, w którym zajmując krzesło nasze kolana tworzą kąt prosty (90 stopni) z podłogą. Jeśli musimy je przykurczyć bądź zwisają z krzesła, to jasny sygnał, że należy wyregulować wysokość siedziska.

Drugim aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest stabilna podstawa – najlepiej by krzesło było oparte na czterech nogach lub pięciu kółkach (gdy mowa o krześle obrotowym) a także posiadać odpowiednio wyprofilowany podłokietnik, który powinien znajdować się na wysokości 19-25 cm od siedziska.

Jakie są korzyści z wyboru ergonomicznego krzesła do biura?

Wybierając wygodne krzesło stwarzasz sobie i swoim pracownikom bardziej komfortowe miejsce pracy. Dzięki temu możecie uzyskać wyższy poziom koncentracji a tym samym lepsze efekty. Gdy krzesło, które używasz jest niewygodne, trudno skupić się na obowiązkach, a bolący kręgosłup zajmuje Cię również w czasie wolnym – gdy wymaga wsparcia lekarza. Nie trać więc czasu i pieniędzy na niewłaściwe meble!

Dodatkowo, jako pracodawca, posiadając wysokiej jakości krzesła ergonomiczne w swoim biurze, zyskujesz pewność, że Twoi pracownicy są bezpieczni a Ty tym samym nie będziesz narażony na nieprzyjemności, wynikające np. z wypadków w pracy. Dodatkowo wzmocnisz morale pokazując swojemu zespołowi, że dbasz o ich komfort. Wpłynie to pozytywnie na ich motywację i odwdzięczą się większym zaangażowaniem w powierzone obowiązki.

Gdzie znajdziesz ergonomiczne meble?

Szukając wygodnych i ergonomicznych mebli warto zapoznać się z ofertą marki Geret, która w swoim portfolio stawia nie tylko na wygodę ale również bezpieczeństwo i design. Dzięki temu, że marka oferuje wyłącznie sprzedaż przez Internet, możliwe jest kompleksowe zapoznanie się z jej ofertą oraz wybór idealnego modelu do Twojego biura.

Więcej dowiesz się na: Sklep z fotelami i krzesłami biurowymi – geret.pl

Zapraszamy!

5/5 - (3 votes)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.