Co to jest certyfikat SSL Wildcard?

Certyfikaty SSL są stosowane po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo internautów. To absolutny standard dla większości witryn internetowych, gdyż w ten sposób chroni się dane poszczególnych użytkowników stron www. Do dyspozycji zainteresowanych oddano tradycyjne certyfikaty SSL oraz te w wersji Wildcard. Warto zapoznać się z ich cechami charakterystycznymi oraz omówić podstawowe różnice.

Certyfikat SSL Wildcard – co to właściwie jest?

Certyfikat SSL Wildcard to rozbudowana wersja certyfikatu SSL, która jest rozpoznawalna przez ponad 99 procent przeglądarek internetowych. Pozwala na bezproblemowe zabezpieczenie domeny głównej oraz jej wszystkich subdomen. Co za tym idzie nie trzeba będzie kupować kilku różnych certyfikatów. To bardzo duża oszczędność zwłaszcza dla tych osób, które w dzisiejszych czasach mają w posiadaniu wiele subdomen. Dzięki temu przy pomocy jednego certyfikatu szyfruje się transmisje danych wielu adresów.

Certyfikat SSL Wildcard – najmocniejsze strony

Jedną z najważniejszych zalet omawianego certyfikatu Wildcard jest to, że można nim łatwo zarządzać. To jak najbardziej zrozumiałe, gdyż posługiwanie się jednym certyfikatem jest dużo prostsze i mniej czasochłonne, niż miałoby to miejsce w przypadku zarządzania kilkoma różnymi certyfikatami. Warto postawić nie tylko na swoje bezpieczeństwo w sieci, ale też maksymalny komfort użytkowania.

Wspomniany certyfikat to gwarancja poufności transmisji danych, przesyłanych przy pomocy sieci internetowej. To także niepowtarzalna szansa na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Taka opcja okaże się strzałem w dziesiątkę m.in. dla właścicieli sklepów internetowych. Dodatkowym atutem certyfikatu Wildcard jest to, że do jego obsługi wystarczy zaledwie jeden adres IP.

Certyfikat SSL Wildcard – czym różni się od tradycyjnego certyfikatu SSL?

Warto w tym miejscu zastanowić się nad tym czym konkretnie charakteryzuje się tradycyjny certyfikat SSL i jakie są podstawowe różnice pomiędzy dwoma wymienionymi wyżej rozwiązaniami.

Zwykły certyfikat SSL jest w stanie zabezpieczyć jedynie pojedynczą nazwę domeny, natomiast certyfikaty Wildcard doskonale zabezpieczają domenę wraz ze wszystkimi subdomenami. Jak widać różnica jest kolosalna. W ten sposób zmniejsza się nakład pracy właściciela danego certyfikatu na pokrycie liczby subdomen powiązanych z domeną główną. Trzeba mieć świadomość tego, iż:

  • jest to tańsze rozwiązanie, niż osobne kupowanie certyfikatów dla każdej subdomeny,
  • rozbudowany certyfikat (wieloznaczny) umożliwia zainteresowanym skonfigurowanie dowolnej liczby subdomen.

Strony posiadające sprawdzone certyfikaty bezpieczeństwa cieszą się obecnie dużo większym zainteresowaniem ze strony internautów, którzy czują się na nich po prostu swobodnie i bezpiecznie. Troska o własne dane to dla wielu osób sprawa priorytetowa. Użytkownicy będą dokonywać zakupów jedynie na tych stronach, na których pojawi się certyfikat bezpieczeństwa. W innym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że bardzo szybko się z nich ulotnią.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.