Jak poznać objawy oparzeń słonecznych?

Sprawdź objawy oparzeń słonecznych.

Tak, to prawda, że słońce dostarcza nam witaminy, która jest korzystna dla naszego zdrowia. Ale aby uzyskać te witaminy, gdy większość czasu spędzasz w słońcu, możesz zaszkodzić zdrowiu lub poparzyć swoją skórę. Bezpośrednia ekspozycja na słońce może być niebezpieczna, więc przed wystawieniem się na działanie promieni słonecznych należy stosować filtr przeciwsłoneczny. Chociaż wielokrotnie otrzymywaliśmy ostrzeżenia o uszkodzeniach spowodowanych przez słońce. Mimo to większość z nas jest temu poddawana. Przeprowadzono wiele badań, aby stwierdzić, jak wiele osób cierpi na oparzenia słoneczne, a ich wyniki były szokujące, ponieważ 70% dzieci i jedna trzecia dorosłych była ofiarą poparzeń słonecznych. Lepiej jest podjąć środki ostrożności niż cierpieć i stosować długotrwałe leczenie.

Istnieją różne objawy oparzeń słonecznych:

Gorączka

Oparzenia słoneczne powodują infekcje, które prowadzą do chorób. Zazwyczaj wiąże się to z dyskomfortem fizycznym. To nie jest kwestia zmartwienia, temperatura po prostu wywołuje gorączkę przed wywołaniem jakiejkolwiek niebezpiecznej infekcji. Czy wiesz, jak długo boli Cię oparzenie słoneczne?

Mdłości

Mdłości są jednym z tradycyjnych objawów oparzeń słonecznych. Jest to dyskomfort żołądka, który często pojawia się przed wymiotami.

Zobacz również:  Nowa technologia kontra wypróbowane i prawdziwe strategie utraty wagi

Pęcherze

Jest to spowodowane silnymi oparzeniami słonecznymi, które mogą powodować silne bóle. Pojawia się po kilku godzinach oparzenia słonecznego. Ból zazwyczaj zmniejsza się po 48 godzinach i może zagoić się po tygodniu. Jak długo utrzymują się pęcherze słoneczne?

Odwodnienie

Większa ekspozycja na słońce może powodować oparzenia słoneczne, a to może powodować odwodnienie. Ciało traci wodę z organizmu, co prowadzi do umiarkowanego, łagodnego lub silnego odwodnienia.

Zawroty głowy

Jeśli cierpisz na oparzenia słoneczne, możesz odczuwać zawroty głowy. Ludzie zazwyczaj czują niestabilność w głowie. Do ich leczenia można stosować różne środki przeciw oparzeniom słonecznym.

Wysypka

Wysypka jest jednym z uniwersalnych znaków oparzenia słonecznego. Może wystąpić zaczerwienienie lub swędzenie po oparzeniach słonecznych. Wysypka jest symbolem reakcji alergicznej, która jest spowodowana oparzeniami słonecznymi. Znana jest również jako fotodermatitis. Można rozważyć użycie oleju kokosowego do łagodzenia poparzeń słonecznych w leczeniu tych zaczerwienień.

Obrzęk

Obrzęk może być spowodowany reakcją zapalną, ponieważ skóra próbuje się wyleczyć.

Ból

Oparzenia słoneczne mają wpływ na przyczynę tego, że stają się tak twarde, że powodują uczucie zmęczenia i cierpienia. Początkowo ból jest silny, ale z czasem, gdy rozpoczynasz leczenie ból się zmniejsza.

Zobacz również:  Pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej z kosmetykami Sylveco

Ból głowy

Promienie słoneczne są tak potężne, że nawet jeśli wchodzisz w bezpośredni kontakt ze słońcem, może to spowodować ból głowy, a jeśli jest to spowodowane oparzeniami słonecznymi, to może sprawić, że będziesz bardziej cierpiał.

Zaczerwienienie


Najczęstszym objawem oparzeń słonecznych jest zaczerwienienie. Jak tylko zdasz sobie sprawę, że jesteś schwytany przez oparzenia słoneczne, zauważysz zaczerwienienie w obszarze dotkniętym poparzeniem. Oparzenia słoneczne utrzymują się przez około dwie do sześciu godzin po wystawieniu na działanie promieni słonecznych.
Całe wyżej wymienione objawy są częstymi symptomami oparzeń słonecznych. Jeśli oparzenia słoneczne zajmują dużą część ciała, należy jak najszybciej udać się do lekarza. Objawy oparzeń słonecznych zauważysz w ciągu kilku godzin od ekspozycji na słońce. Aby zrozumieć nasilenie oparzenia słonecznego, może potrwać to jeden dzień. Oparzenia słoneczne potrzebują czasu, aby się zagoić i zależą również od rodzaju oparzenia słonecznego. Istnieją dwa lub trzy powszechne rodzaje oparzenia słonecznego, takie jak łagodne oparzenia słoneczne, umiarkowane oparzenia słoneczne i poważne oparzenia słoneczne. Wszystkie trzy trwają przez określony czas, a następnie część dotknięta oparzeniem stopniowo zaczyna się goić.

3.1/5 - (26 votes)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.