Karty paliwowe

Posiadanie własnego auta i wiąże się z wieloma kosztami, a jednym z największych jest koszt paliwa. W przypadku osób indywidualnych można zaoszczędzić na korzystaniu z programów lojalnościowych stacji paliwowych. Jako przedsiębiorcy do dyspozycji mamy karty paliwowe przygotowane przez różne stacje i dostosowane często do wymogów konkretnych przewoźników. Jednymi z popularniejszych kart paliwowych są te z Circle K oraz Orlenu. Postaramy się przyjrzeć im nieco bliżej sprawdzając co takiego mają do zaoferowania swoim klientom.

Karty paliwowe Circle K

Posiadanie jednej karty paliwowej nie blokuje nam możliwości posiadania karty paliwowej w innej stacji, więc czasem warto rozważyć posiadanie kart kilku stacji. Karty paliwowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem, gdyż przenoszą faktury do świata online, ale co najważniejsze zapewniają zniżki na paliwo i różnego rodzaju rabaty. Jedną z popularniejszych sieci stacji jest Circle K, która w swojej ofercie posiada 3 rodzaje kart paliwowych: Polska, Easy i Europa.

Jak nietrudno się domyślić część karta Polska kierowana jest na nasz kraj i obowiązuje w ponad 900 stacjach. Zbieramy na nią punkty, które wymieniamy na rabaty i tańsze paliwo. Z punktu widzenia właściciela firmy, karty paliwowe w łatwy sposób pozwalają monitorować wydatki kierowców. Karty paliwowe Circle K są bardzo dobrze zabezpieczone, dzięki czemu kierowca nie musi zabierać na trasę większych kwot gotówki.

Karta Circle K Europe to propozycja dla firm, które wysyłają kierowców po całym Starym kontynencie. Pozwala korzystać z 18 tysięcy stacji w 29 krajach. Dodatkowo posiadając kartę, można skorzystać z pomocy drogowej na terenie Europy, dostępna jest ona przez 7 dni w tygodniu. Karta pozwala również płacić za winiety czy strzeżone parkingi.

Jeżeli stawiasz na prostotę to zapewne docenisz to co oferuje Easy Cart, która pozwala gromadzić zbiorcze faktury, daje rabaty i dostęp do portalu. Wyrobienie karty jest darmowe.

Karty paliwowe Orlen

Również Orlen posiada swoje karty paliwowe, dzięki którym pracownik może płacić kartą zamiast gotówką. Jedną z chętniej wybieranych kart jest karta mikroflota, która jak sama nazwa wskazuje kierowana jest do małych firm. Pozwala ona dokonywać płatności bezgotówkowych czy daje dostęp do zbiorczych faktur.

Karta paliwowa biznestank to natomiast coś dla osób poszukujących rabatów. Na kartach można ustalić limity, co ułatwia kontrolę wydatków. To rozwiązanie jest kierowane do dużych i średnich firm.

Ostatni rodzaj karty to Open Drive działająca na terenie całej Europy i daje możliwość wyboru waluty w jakiej dokonywane są płatności.

Naturalnie motoryzacja nie sprowadza się do dwóch operatorów stacji paliowych i praktycznie każdy większy operator posiada własne karty paliwowe. Posiadanie kart paliwowych to obecnie ogromne ułatwienie i często oszczędność, która w przeciągu roku potrafi być mocno odczuwalna. Warto zainteresować się tym tematem nieco głębiej i porównać oferty różnych stacji. My natomiast dziękujemy za uwagę i widzimy się w kolejnych artykułach.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.