Brama harmonijkowa – oszczędne rozwiązanie dla nowoczesnego ogrodzenia

Wśród dostępnych na rynku systemów bram wjazdowych zdecydowanie wartą wyróżnienia jest tytułowa brama harmonijkowa, znana także jako brama łamana. W minionych latach zyskała status bestsellera – aluminiowe bramy bez przeciwwagi chętnie wybierane są zarówno do nowych inwestycji, jak i w przypadku modernizacji starych ogrodzeń. Jakie są zalety bramy harmonijkowej? Odpowiada ekspert z Qualum.pl.

Brama harmonijkowa – jak działa?

Już sama nazwa sugeruje niejako technologię w jakiej pracują bramy wjazdowe harmonijkowe. Otóż w przypadku tradycyjnej bramy dwuskrzydłowej, oba skrzydła otwierają się do wnętrza posesji, potrzeba zatem wolnej przestrzeni odpowiadające długości owego skrzydła. Brama harmonijkowa jest wariantem oszczędnym: zamiast rozwierać się, skrzydła składają się (są dwu lub wielokrotnie łamane). W takim przypadku na posesji oszczędzamy co najmniej o połowę więcej miejsca.

Jak zaznacza producent bram harmonijkowych na Qualum.pl: bramy wjazdowe bez przeciwwagi występują w wariantach jedno lub dwuskrzydłowych. Brama harmonijkowa jednoskrzydłowa polecana jest dla niewielkich wjazdów, natomiast z funkcjonalności bramy łamanej dwuskrzydłowej skorzystają posiadacze domów jednorodzinnych, zwłaszcza w gęstej zabudowie szeregowej i bliźniaczej.

Fot. Qualum.pl – brama harmonijkowa

Brama harmonijkowa – jakie zalety?

Wspomnieliśmy już o oszczędności miejsca – brama harmonijkowa jest wariantem bardzo praktycznym dla inwestorów, którzy posiadają działki o niewielkim potencjale przestrzennym. Krótki podjazd pod garaż sprawia, że poruszanie się dużym samochodem staje się kłopotliwe, a czasami nawet niemożliwe. Pomysłowe zastosowanie bramy harmonijkowej bez przeciwwagi pozwala w niektórych przypadkach zaoszczędzić na tyle dużo miejsca na podjeździe, by przed garażem parkować dodatkowy pojazd. Brama harmonijkowa otwiera się w taki sposób, że składając się wzorem harmonijki, nie wchodzi w kolizję z obiektami wewnątrz posesji.

Brama wjazdowa harmonijkowa posiada dodatkową zaletę, którą łatwo zauważyć poprzez porównanie z innym popularnym system – bramą przesuwną. Otóż ta druga wymaga do otwarcia odpowiednio dużo miejsca w linii ogrodzenia, by się za nim schować. To wyklucza jej zastosowanie przy wyjątkowo krótkich ogrodzeniach oraz gdy wjazd zlokalizowany jest przy narożu działki. Brama harmonijkowa rozwiązuje ten problem u wielu inwestorów.

Producent bram harmonijkowych podkreśla słusznie, że system ten może zostać wykorzystany dla wjazdów ze spadkiem terenu, co jest niemożliwe w przypadku innych popularnych systemów bram wjazdowych.

Fot. Składanie bramy harmonijkowej (Qualum.pl)

Brama harmonijkowa w obsłudze automatycznej

Podobnie jak w przypadku pozostałych popularnych bram wjazdowych, również brama harmonijkowa bez przeciwwagi występuje w opcji z automatyczną obsługą, gwarantuje to wygodę i bezpieczeństwo w poruszaniu się w otoczeniu swojego domu lub firmy. Aluminiowe bramy harmonijkowe Qualum wyróżniają się w tym aspekcie na tle rynkowych odpowiedników – opracowany przez tę firmę system automatyczny pozwala na całkowite otwarcie bramy w zaledwie 5 sekund.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.