Jak spędzić z dzieckiem kreatywny czas w domu

Chociaż kończący się okres wakacyjny sprzyjał zabawom na dworze, to w praktyce nie zawsze było to możliwe. Dzieci przez dwa miesiące pozostawały w domu bez zajęć szkolnych oraz przedszkolnych, więc nic dziwnego, że do ich codzienności mogła wkraść się nuda. Dlatego warto zaproponować im zabawy, które nie tylko umilą czas, ale także będą rozwijać kreatywność. Jak to zrobić? Oto kilka ciekawych pomysłów na twórcze zajęcia w domu!

  • Samodzielne wykonanie slime’a

Slime, czy jak kto woli glutek, to jedna z najpopularniejszych zabawek ostatnich lat. Można go rozciągać, ugniatać i przelewać go między palcami na tysiące sposobów, co wzmaga kontentację, wycisza i wspiera rozwój sensoryczny dziecka. Równie wielką frajdą jest wykonanie slime’a samodzielnie. To łatwe, a zarazem bardzo ciekawe zajęcie, które przypomina mały eksperyment. Do wykonania glutka potrzebne będą:

  • klej PVA,
  • aktywator do slime,
  • barwnik lub brokat,
  • naczynie, np. miseczka,
  • szpatułka do wymieszania,
  • opcjonalnie aromat lub dodatki do slime’a.

Przygotowanie slime’a krok po kroku:

Do miseczki wlej klej, następnie dodaj do niego barwnik lub brokat oraz ewentualnie aromat. Wymieszaj wszystko dokładnie za pomocą szpatułki do uzyskania równomiernie rozprowadzonego koloru. Następnie dolej do mieszanki aktywator. Dodawaj go stopniowo, cały czas mieszając. Kiedy slime będzie odrywał się od ścianek naczynia, możesz sprawdzić, czy jest gotowy. Najlepiej wziąć go wtedy do ręki i zobaczyć, czy klei się do dłoni. Jeśli tak, należy dolać aktywatora i wymieszać ponownie. Po tej czynności slime jest już gotowy do zabawy, jednak można także zmienić jego właściwości, wzbogacając go o różne dodatki. Przykładowo glutek z dodatkiem kuleczek styropianu stworzy plastyczny floam slime. Możesz wykorzystać także kolorowe koraliki, kamyczki, a nawet to, co znajdziesz w swojej kuchni, np. ziarenka ryżu czy grochu.

  • Bańki mydlane – doskonała zabawa nie tylko dla najmłodszych

Dmuchanie baniek mydlanych to doskonała zabawa dla maluszków, choć jak się okazuje nie tylko – starsze dzieci, a nawet dorośli, również bardzo to lubią. Samo oglądanie płynących w powietrzu tęczowych banieczek to świetna frajda. Warto jednak, by bańki mydlane dla dzieci nieco bardziej je zaangażowały. Doskonałym na to sposobem jest zakupienie zestawu do tworzenia ogromnych baniek w sklepie Tuban.pl.

Znajdziemy w nim specjalny sznurek do oraz  płyn, który pomoże stworzyć naprawdę imponujące działa. Warto także wyposażyć się w motylka lub obręcz do baniek, za pomocą których można stworzyć niesamowity pokaz.

Innym ciekawym pomysłem jest wypróbowanie zestawu Hop Hop bańki. Zawiera on specjalny płyn, słomkę oraz rękawicę. Niezwykłość tych baniek polega na tym, że nie pękają one tak szybko. Dzięki temu po założeniu rękawic można odbijać je niczym balony! To z pewnością zaskoczy Twojego malucha.

  • Pianka do magicznych kąpieli

Jeśli do tej pory z trudem udało Ci się namówić dziecko do kąpieli, to Tubi pianki kreatywne pomogą Ci to zmienić. Jak to działa? Wystarczy wycisnąć piankę, nałożyć na dłoń i malować po dowolnej zmywalnej powierzchni, takiej jak np. brzeg wanny. Pianki są delikatne dla dziecięcej skóry i mają właściwości emoliencyjne. Pięknie pachną i są dostępne aż w 5 kolorach, więc można z nimi stworzyć naprawdę niesamowite, choć zmywalne, malunki. Pianki od Tuban świetnie sprawdzą się także do stworzenia Fluffy slime’a o puchowej konsystencji. Wystarczy wymieszać klej z pianką, a następnie dodać aktywator. Konsystencja będzie naprawdę niesamowita.

  • Kreda w sprayu

To kolejna kreatywna nowość, jaką można znaleźć w ofercie sklepu Tuban.pl. Jedna z ulubionych zabaw dziecięcych, to rysowanie kredą. Jeśli skorzystacie ze sprayu, to malowanie będzie szło dużo szybciej i będzie też łatwiejsze, zwłaszcza na powierzchniach takich jak drewno. W dodatku kredą w sprayu można ozdobić nawet trawę! Oczywiście, jak to w przypadku kredy, najbliższy deszcz usunie ślady dziecięcej twórczości z podjazdów, chodników czy trawników. I otworzy tym samym szansą na kolejną zabawę!

Koniecznie wypróbujcie wszystkie propozycje i wybierzcie Waszą ulubioną!

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.