Pięć największych mitów o hostingu internetowym (i dlaczego są nonsensowne)

W większości gałęzi przemysłu, zwłaszcza tych, które są bardziej złożone technicznie, istnieją błędne informacje. Web hosting nie jest wyjątkiem od tej zasady. Przez lata, widzieliśmy strumień nieporozumień, sporów, półprawd i kłamstw – mitów, które, jeśli uwierzysz w nie, może skończyć się z krzywdą dla Twojej firmy.
Dziś zrobimy co w naszej mocy, aby obalić niektóre z tych nonsensów. Zebraliśmy razem kilka najbardziej wytrwałych, często powtarzanych mitów na temat hostingu i zamierzamy wyjaśnić, dlaczego każdy z nich nie może być bardziej odległy od prawdy. Od czego zacząć?

Jeśli gospodarz ma negatywne recenzje, nie są wart twojego czasu

Chociaż to pojęcie nie jest ściśle związane z działalnością hostingową, to jednak pojawia się na tyle często, gdy hosting jest zaangażowany, że na pewno warto wspomnieć. Pomysł jest taki, że jeśli firma jest naprawdę warta robienia interesów z nimi, to będą mieli nieskazitelną reputację online. Innymi słowy, każda firma, która jest warta zachodu, nie będzie miała ani jednej negatywnej oceny.
Nie mówię, że nie ma tam złych firm – na pewno istnieją. Jednocześnie są też źli klienci. Niektórzy ludzie nie będą zadowoleni z marki, bez względu na to, co zrobi firma.
Nie tylko, że żadna firma nie jest pozbawiona wad. Jest to całkowicie możliwe dla skądinąd świetnego hosta internetowego, zatrudnienie złego personel, lub przeoczyć pewne wady w ich sprzęcie ( który nie jest doskonały albo – czasami, technologia nie działa bez względu na to, co robisz). Wreszcie, co nie mniej ważne, niektórzy mniej przychylni konkurenci mogą podjąć się szerzenia oszczerstw na temat swoich przeciwników; składanie fałszywych twierdzeń w celu uczynienia własnego biznesu atrakcyjniejszym.

Zobacz również:  Jak się wybić na Instagramie?

Zdarza się to częściej niż sądzisz.

Hosting internetowy jest trudny

Innym mitem, który widziałem pojawiającym się z dziwną częstotliwością, jest przekonanie, że hosting to swego rodzaju magia, wyspecjalizowane rzemiosło – że tylko ludzie, którzy mogą skonfigurować serwer we śnie, powinni się tym zajmować. Jeśli nie masz doświadczenia w IT, to nie powinieneś się bawić prowadząc stronę internetową. Po prostu się zdezorientujesz.

Nie.

W dzisiejszych czasach, znaczenie utrzymania obecności online jest takie, że hosting jest przeznaczony dla społeczeństwa. Nawet jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z hostingiem, programowaniem lub doświadczeniem IT, możesz stworzyć niesamowitą stronę internetową; systemy zarządzania treścią, takie jak WordPress i Drupal sprawiają, że prawie każdy zakorzeni swoją pozycję w sieci. Nie tylko dlatego, że większość hostingów zapewni wszelkie funkcje i wsparcie klienta do uzyskania działania.

Hosting strony internetowej jest kosztowny.

Jeśli jesteś małym przedsiębiorstwem lub niezależnym właścicielem strony internetowej, to najlepiej zadowolić się niską jakość hosta, prawda?

Źle.

Ponownie, popyt w branży hostingowej wzrósł tak wysoko, że większość hostingów z rzeczywistym pragnieniem konkurowania ma do zaoferowania rozsądne ceny. W przeciwnym razie pokona je konkurencja, która oferuje dokładnie ten sam sprzęt po niższych kosztach. Tylko dlatego, że host jest drogi, nie znaczy, że jest dobry – i tylko dlatego, że host jest niedrogi, nie znaczy, że jest zły.
Oczywiście, mając to na uwadze, należy prawdopodobnie unikać darmowych usług hostingowych, chyba że minimalna obecność w sieci jest wszystkim, czego potrzebujesz. Dobrą zasadą jest to, że nic na tym świecie nie jest darmowe. Jeśli coś jest oferowane całkowicie bezpłatnie, to szanse są całkiem dobre, że jest jakaś ukryta cena, którą będziesz musiał zapłacić w przyszłości.

Zobacz również:  Marketing nieruchomości – czy warto?

Jeśli wiesz, co robisz, to nie potrzebujesz usługi hostingowej

Mit ten jest ściśle związany z pierwszym mitem na liście. Ideą jest to, że jeśli jesteś doświadczony technicznie, możesz dość dużo obsługiwać wszystkie szczegóły hostingu swojej stronie internetowej samodzielnie. Powodem, dla którego ten mit jest tak trwały jest to, że jest rzeczywiście ziarno prawdy.
Jeśli wiesz, co robisz, na pewno możesz założyć stronę internetową bez usługi hostingowej. Ale tylko dlatego, że możesz, nie znaczy, że powinieneś. Nawet jeśli masz wystarczająco dużo wiedzy technicznej, aby uruchomić swoją stronę internetową, to nie znaczy, że Twoje wysiłki nie mogą być lepiej skierowane gdzie indziej. Posiadanie hosta obsługującego hosting może pozwolić ci na skupienie się bardziej na rozszerzaniu działalności – coś, co może okazać się szczególnie cenne w początkowym okresie istnienia marki.

Jest taka rzecz, jak nieskończoność.

Wreszcie, co nie mniej ważne, mamy alarmująco częste oświadczenia ze strony gospodarzy, że oferują swoim klientom nieograniczone….cóż, cokolwiek. To z pewnością atrakcyjna perspektywa – pomysł, że nigdy nie będziesz musiał martwić się o przepustowość lub przestrzeń magazynową. Jest to również ewidentnie nieprawdziwe; większość gospodarzy, którzy twierdzą, że oferują nieskończoną przepustowość, robi to przede wszystkim po to, aby przyciągnąć więcej klientów – w rzeczywistości ich oferty są nieograniczone do pewnego stopnia.
To nie znaczy, że limity, które oferują nie są ogromne, ani nie oznacza, że kiedykolwiek do nich dojdziesz – oznacza to tylko, że powinieneś spojrzeć przez pryzmat działań marketingowych na to, co faktycznie oferuje gospodarz.

Nie daj się zwieść


Istnieją błędne wyobrażenia i mity w każdej dziedzinie – zwłaszcza tak technicznej jak hostingu internetowego. Dziś obaliliśmy jedne z najbardziej znanych. Po przeczytaniu tego, miejmy nadzieję, że ruszysz do przodu z bardziej kompletną wiedzę, i dokonasz lepszych wyborów.

3/5 - (75 votes)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.