Jak zwiększyć liczbę followersów na Instagramie – Sprawdzone sposoby!

Zastanawiasz się jak realnie powiększyć liczbę fanów na swoim Instagramie? To naturalne pytanie, szczególnie w przypadku początkujących twórców. Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie twórczości w sieci i chce szybko zbudować prosperującą społeczność. My dzisiaj podpowiadamy jak to osiągnąć! Przeczytaj koniecznie i rozwiń swoje konto na Instagramie!

Publikuj regularnie i dbaj o jakość!

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Instagramem, to koniecznie musisz zadbać o systematyczność. Bądź konsekwentny i publikuj przynajmniej kilka razy w tygodniu w podobnych godzinach, tak by Twoi followersi na Instagramie wiedzieli, czego mogą się spodziewać. Profile, na których treści pojawiają się często i regularnie mają znacznie większe szanse na osiągnięcie sukcesu. Pamiętaj, że ważna jest przy tym również jakość treści. Obserwujący liczą na to, że przekażesz im coś wartościowego, a przy tym będziesz autentyczny! Korzystaj ze statystyk i regularnie sprawdzaj, które tematy generują większą liczbę polubień i interakcji. Pozwoli Ci to dowiedzieć się, co szczególnie interesuje twoich followersów.

Korzystaj z hasztagów!

Hasztagi to tak naprawdę podstawa, jeśli chodzi o funkcjonowanie Instagrama. Wielu twórców nie stara się zrozumieć zasady ich działania i po prostu bagatelizuje ich znaczenie. Odpowiednio dobrane hasztagi pozwalają na segregowanie treści według tematyki. Ich mądre i przemyślane wykorzystanie może zdziałać cuda na Twoim profilu, więc nie powinieneś ich ignorować. Pod wpisem możesz umieścić maksymalnie 30 znaczników. Warto wykorzystać tę liczbę w całości i nie ograniczać się do 10-15 hasztagów jak zalecają niektóre osoby. W związku z tym zyskasz odpowiednie zasięgi i zaangażowanie Insta Followers! Tylko nie zapominaj, by wykorzystane słowa były ściśle związane z tematem posta. Pamiętaj o tym, żeby regularnie sprawdzać najpopularniejsze hasztagi na Insta i wykorzystywać je do zwiększania zasięgów swojego profilu. Przechodź od ogółu do szczegółu, czyli używaj zarówno szczegółowych hasztagów, jak również tych ogólnych. Przykładowo, gdy chcesz wypromować okulary marki Ray Ban użyk hasztagów #trekking #tatry #czerwonewierchy #sun #sunglasses #rayban #RayBanP #UVA #UVB #dbamowzrok

Zaangażuj obserwatorów!

Zachęcaj do rozmowy, zadawaj pytania, tocz dyskusje! Followersi na Insta to uwielbiają i chętnie dzielą się swoim zdaniem w komentarzach pod wpisami. Musisz wiedzieć, że im więcej komentarzy i udostępnień tym lepiej! To korzystanie wpływa na algorytm i dzięki temu Twoje posty będą bardziej promowane. Zadbaj o to, by odpowiedzieć na każdy pozostawiony pod Twoją publikacją komentarz. Dodatkowo ciekawą opcją na zachęcenie obserwujących do zostawienia po sobie śladu jest zorganizowanie konkursu. Tym sposobem dotrzesz też do zupełnie nowych osób i zachęcisz do śledzenia twojego profilu. Pamiętaj również o Stories, ponieważ użytkownicy Instagrama to uwielbiają! Stories możesz wysyłać do wszystkich swoich followersów, jak również do tych wybranych. Używaj opcji pytań, wyborów, quizów i wielu innych opcji, które udostępnia Instagram Stories. W Stories pokazuj przede wszystkim miejsca i wydarzenia, które są oryginalne, przyciągające uwagę i niedostępne dla każdego na co dzień. Nie zapominaj o hasztagach w Instastories!

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.