Kable, czujniki i ostrzeganie przed kolizją. Poznaj nowości produktowe dla fabryk

Celem każdej fabryki jest wytworzenie jak największej ilości towarów lub komponentów wysokiej jakości, w jak najkrótszym czasie. Zagrożeniami dla tego celu są nieplanowane przestoje, braki kadrowe, awarie systemów, rosnące ceny surowców, a także coraz większa konkurencyjność. Nowoczesne komponenty, takie jak kable, czujniki, systemy sygnalizacji i wiele innych rozwiązań, pozwalają poradzić sobie z wymienionymi problemami. Sprawdź, jakie nowości przygotowała firma ifm electronic i przygotuj się na wyzwania jutra.

Kable w służbie techniki łączeniowej

Technika łączeniowa odgrywa niezwykle ważną rolę w każdej inteligentnej fabryce. Dział ten skupia się na właściwym doborze części oraz urządzeń, które realizują połączenia. W tej kategorii znajdują się m.in. kable do czujników, kable łączeniowe, puszki czujników i urządzeń wykonawczych, różnego typu złącza przemysłowe. Bloki zaciskowe czy przewody sterownicze.

W technice łączeniowej ważne są takie właściwości produktów jak: odporność, optymalna, stała szczelność, możliwość zastosowania w trudnych warunkach otoczenia, a także wysokie parametry przewodności. Wybierając konkretny produkt warto także zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonano kable, ochronę IP czy dopuszczalną temperaturę panującą w pomieszczeniu.

Ifm electronic proponuje wiele nowoczesnych narzędzi łączeniowych, wśród których warto wymienić kabel m12 (dowiedz się więcej) i kabel m8 (przewody łączeniowe M12 oraz M8) – poniżej prezentujemy krótką charakterystykę każdego z nich.

Przewody M12

Przewody M12 są przystosowane do przesyłania większych prądów – nawet do 16 A. Producent gwarantuje także niewielkie spadki napięcia, co korzystnie wpływa na zakres roboczy produktu.

Warto nadmienić, że kable wykonano przy użyciu trwałych, wysokiej jakości materiałów. Wytrzymałe przewody sprawiają, że M12 świetnie sprawdzi się w obrabiarkach oraz innych, standardowych zastosowaniach automatyki przemysłowej.

Przewody M8

Przewody M8 mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie potrzebne są rozwiązania do trudnych warunków w ograniczonej przestrzeni. Nie tylko do zastosowania przemysłowego, M8 wykorzystuje z powodzeniem branża spożywcza, której hale bywają strefami wilgotnymi i aseptycznymi. O trwałość i ochronę przed wilgocią dbają specjalnie wyprofilowane pierścienie uszczelniające. Kable wykonano bez użycia halogenów czy silikonów.

Należy nadmienić, że montaż i demontaż kabli może wykonać każdy pracownik – bez konieczności użycia narzędzi i bez straty na optymalnym uszczelnieniu. Przed odkręcaniem chroni specjalny mechanizm zębatkowy.

Zainwestuj w nowoczesne kable i inne narzędzia od ifm electronic

Zaawansowane narzędzia i wysoko wyspecjalizowane maszyny poprawiają działanie fabryk na każdym polu – ifm electronic oferuje kable, czujniki, sygnalizatory i wiele innych rozwiązań, które pozwalają uporać się z następującymi problemami:

  • połączone w jeden system narzędzia poddają się wnikliwej, całodobowej kontroli, dzięki czemu specjaliści dowiadują się o możliwości wystąpienia awarii przed nieplanowanym postojem maszyn,
  • roboty, które wykonują żmudne, powtarzalne czynności umożliwiają uwolnienie roboczogodzin pracowników, dzięki czemu Ci mogą zająć się bardziej wymagającymi, strategicznymi działaniami. W ten sposób rozwiązany zostaje także problem braków kadrowych,
  • nowoczesne komponenty, takie jak przewody M12 i M8, sprawiają, że cały system działa płynnie, nawet w trudnych warunkach.

Czas przekonać się do nowoczesnych technologii i postawić na inwestycje, które szybko obrócą się w zysk. Poznaj ofertę ifm electronic, zadbaj o bezpieczeństwo pracowników, tempo pracy i zwiększ konkurencyjność swojej marki.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.