Jak wybrać odpowiedni kurs księgowości od podstaw?

Księgowy to zawód bardzo perspektywiczny, dający szansę na długą i ciekawą karierę. Obecnie aby zostać księgowym nie trzeba kończyć kierunkowych studiów, przydaje się natomiast odpowiednie szkolenie. Gdzie najlepiej można się nauczyć księgowości od podstaw?

Profesjonalne szkolenia dla księgowych

Naukę księgowości warto zacząć z Polbi, wybierając kurs dla początkujących księgowych. Na tym etapie szkolenia uczestnik zdobywa podstawową wiedzę z zakresu rachunkowości, zapoznaje się z prawem podatkowym i przechodzi kurs obsługi programów rachunkowych – popularnej Symfonii FK. Zajęcia nie są tylko z teorii, bo kursy Polbi obejmują także część praktyczną, dzięki czemu po zakończeniu szkolenia nabywa się konkretne umiejętności, które będzie można wykorzystać w nowej pracy.

Kurs księgowości od podstaw wystarcza do tego, by szukać zatrudnienia na stanowisku specjalisty do spraw rachunkowości lub samodzielnego księgowego. Jeśli jednak ktoś myśli o bardziej odpowiedzialnym zajęciu, kolejnym krokiem powinien być kurs na głównego księgowego – ten kurs obejmuje rozleglejszy zakres wiedzy i wchodzi w bardziej szczegółowe zagadnienia, dlatego tak ważne jest, aby wcześniej odbyć szkolenie podstawowe.

Niezależnie od stopnia zaawansowania, szkolenie kończy się egzaminem. Po pomyślnie zdanym teście, uczestnik otrzymuje certyfikat zawodowy, potwierdzający nabyte kompetencje. Do ubiegania się o stanowisko księgowego szkolenie nie jest wymagane, niemniej większość potencjalnych pracodawców będzie oczekiwać od kandydatów takiego dokumentu.

Nauka księgowości online

Kurs księgowości od podstaw nie trwa bardzo długo, a dodatkowym udogodnieniem jest to, że można go odbyć online, bez wychodzenia z domu. Zajęcia prowadzone są w dogodnych terminach, tak aby udział w nich mogły wziąć osoby studiujące oraz pracujące. Jest także możliwość odrobienia zajęć, które się ominęło.

Podczas lekcji kursanci mogą zadawać pytania prowadzącym, jest więc dokładnie tak, jak na zajęciach stacjonarnych. Zakres wiedzy, przekazywany podczas szkoleń online, niczym nie różni się od materiału, jaki przerabia się na tradycyjnych kursach, nie trzeba się więc obawiać, że taka forma nauki będzie skutkować gorszymi kompetencjami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.