Dlaczego warto postawić na Akeneo PIM?

Wykorzystanie nowoczesnych systemów w firmie umożliwia nie tylko scentralizowanie, ale również naprawdę skuteczne zarządzanie informacjami o produktach. Dlatego to dobre rozwiązanie w przypadku wielu przedsiębiorstw, a szczególnie tych, które regularnie zmieniają opisy produktów, a do tego prężnie działają w wielu kanałach sprzedaży. Sprawdź, co Akeneo PIM może zapewnić Twojej firmie.

7 korzyści, jakie zapewnia wdrożenie Akeneo PIM

Budowanie przewagi nad konkurencją

W biznesie ogromne znaczenie ma wyróżnienie się, a przede wszystkim kontrola zachowań konkurencji i znalezienie sposobu na ich prześcignięcie. Dzięki temu masz motywację do rozwoju. Z narzędziem Akeneo PIM zyskasz sporą przewagę, ponieważ ten system usprawnia pracę, umożliwia przekazanie kolejnych informacji, a do tego tworzy spójny przekaz, który stanie się znakiem rozpoznawczym marki.

Akeneo PIM jest skuteczne

Kolejną korzyścią wdrożenia Akeneo PIM jest szczegółowość i skuteczność całego procesu. Z pewnością doświadczysz tego, gdy skorzystasz z pomocy specjalistów. Dzięki temu szybko zyskasz dostęp do wszystkich zalet, jakie zapewnia to narzędzie. Dotyczy to nie tylko przygotowania szczegółowych założeń na temat danego projektu. Kluczowe znaczenie ma też konfiguracja systemu, migracja historycznych informacji czy uzupełnienie danych produktowych.

Kontrola nad danymi

Eliminacja błędów to ważne zadanie i spora zaleta, jaką zapewnia Akeneo PIM. Po wdrożeniu tego narzędzia zyskujesz jeszcze większą kontrolę nad danymi, dotyczącymi poszczególnych produktów. Pozwoli Ci to wyeliminować nieścisłości, nieaktualne informacje lub ewentualne nieścisłości.

Oszczędność czasu

Sprawniejsze działanie to spora oszczędność czasu, która w biznesie ma ogromne znaczenie, a przede wszystkim pozwala generować kolejne zyski. Właśnie dlatego Akeneo PIM to dobre rozwiązanie dla wielu firm. Szczególnie tych, którym zależy na automatycznym tłumaczeniu i efektywnym zarządzaniu informacjami o produkcie.

Wysoka jakość treści

Przewaga nad konkurencją po wdrożeniu Akeneo PIM ma naprawdę różne wymiary, a jednym z nich jest wysoka jakość treści, jaka znajduje się na stronie, sklepie online i innych kanałach sprzedaży. Tym samym tworzysz spójny przekaz i jeszcze lepiej zaprezentujesz informacje na temat konkretnych produktów. Możesz też z łatwością dostosować teksty do poszczególnych kanałów, co poprawi ich efektywność, a przede wszystkim umożliwi Ci dopasowanie do wymagań odbiorców.

Wygoda i automatyzacja pracy

Warto zwrócić uwagę na to, że wdrożenie Akeneo PIM to spore ułatwienie dla wielu pracowników. Po prostu mogą jeszcze efektywniej wykonywać swoje obowiązki, a poszczególne zadania są zautomatyzowane. Dzięki temu pracownicy mogą zająć się kolejnymi zadaniami. Tym bardziej że system Akeneo PIM umożliwia masowe działanie i sam sprawdza, czy karty produktowe są uzupełnione. Kluczowe znaczenie ma także to, że pracownicy różnych działów, a nawet zewnętrzni dostawcy korzystają z jednego narzędzia, co znacznie przyspiesza pracę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.