Akumulatory AGM Nerbo czym są i jakie mają zastosowanie?

Akumulatory kwasowo-ołowiowe VRLA-AGM zostały stworzone z myślą o pracy cyklicznej i buforowej. Nerbo jest marką własną akumulatorów firmy Wamtechnik, zaprojektowanych i wykonanych w technologii VRLA-AGM. Akumulatory marki Nerbo mają szerokie spektrum zastosowań. Do ich zalet należą bezpieczeństwo, wydajność oraz żywotność.

Akumulatory VRLA-AGM i ich zastosowanie

Akumulatory Nerbo cechuje zdecydowanie dłuższy czas pracy niż w przypadku tradycyjnych, tzw. mokrych akumulatorów. Wszystko dzięki uzyskaniu niższej rezystancji wewnętrznej i tym samym wyższego napięcia na zaciskach. Możesz więc korzystać z nich zdecydowanie dłużej, nawet przy rozładowaniu akumulatora wysokim prądem.

Dzięki zastosowanej w nich technologii akumulatory Nerbo są w pełni bezobsługowe. Specjalny samoczyszczący się zawór chroni obudowę ogniwa przed wybuchem w sytuacjach awaryjnego wzrostu ciśnienia. Proces rekombinacji powoduje reakcję chemiczną, podczas której tlen oraz wodór tworzą cząsteczki wody i pozostają wewnątrz ogniwa. Nie ma więc potrzeby uzupełniania płynu. W przypadku klasycznych akumulatorów tlen oraz wodór są wydalane do atmosfery, a wodę w akumulatorze trzeba uzupełnić.

Akumulatory marki Nerbo można wykorzystać w różnych urządzeniach i procesach, np.:

  • Systemach zasilania awaryjnego UPS. Odporność na rozładowanie i pełna bezobsługowość akumulatorów umożliwiają ich zastosowanie nawet w UPS pełniących funkcję zasilania awaryjnego dla urządzeń medycznych.
  • Systemach oświetlenia ulicznego i systemach świetlnych. Akumulatory AGM Nerbo zapewniają bezpieczeństwo i wydajność, dzięki czemu efektywnie zasilają oświetlenie drogowe nawet w przypadku odłączenia głównego źródła prądu na długi czas.
  • Podtrzymywaniu działania kluczowych maszyn i urządzeń. Akumulatory Nerbo zachowują pełną funkcjonalność nawet przy przedłużającej się bezczynności.
  • Systemach alarmowych, kontroli dostępu czy telewizji przemysłowej.

Zalety akumulatorów Nerbo

Akumulatory Nerbo to ogniwa typu AGM. Ich pełna bezobsługowość jest największą, ale nie jedyną zaletą. Zapewniają też bardzo szeroki zakres funkcjonalności.

  • Brak konieczności dokonywania konserwacji i uzupełniania elektrolitu. Wspomniana wcześniej rekombinacja eliminuje ryzyko powstania niedoboru.
  • Dzięki technologii wykonania akumulatory Nerbo są bardziej przyjazne dla środowiska.
  • Kilkuletnia żywotność w przypadku zarówno pracy buforowej, jak i cyklicznej. Ogniwa te są znacznie mniej wrażliwe na błędy w ładowaniu niż technologie tradycyjne.
  • Ich waga oraz rozmiar są zdecydowanie mniejsze niż przy tradycyjnych rozwiązaniach.

Powyższe zalety pokazują, że akumulatory Nerbo wykonane w technologii AGM są zdecydowanie praktyczniejsze niż ich wcześniejsze odpowiedniki.

Wybierz trwałe, skuteczne i funkcjonalne akumulatory

Nawet o 30% większa żywotność akumulatorów Nerbo gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie urządzeń. Nowoczesna technologia umożliwi Ci wygodne, w pełni bezobsługowe użytkowanie ich.

Jeżeli poszukujesz ogniw o szerokich możliwościach zastosowania zarówno do pracy cyklicznej, jak i buforowej, to wykonane w technologii VRLA-AGM akumulatory Nerbo są odpowiedzią na Twoje potrzeby. Nie czekaj, zamów i wypróbuj akumulatory od Wamtechnik już dziś.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.