Wpływ technologii na edukację

W miarę rozwoju technologii nie możemy zaprzeczyć, że stała się ona nieodłączną częścią naszego życia. Może to być nasz telefon komórkowy, tablet lub laptop jesteśmy przyklejeni do niego od rana do nocy, zdobywając wiedzę poprzez przeglądanie różnych kanałów społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook, WhatsApp, Instagram, Linkedin itp. Mamy nawet do pobrania aplikacje, aby oglądać wiadomości, filmy i czytać eBooki jak ulubioną powieść lub pdf z pojęciami takimi jak kwasy, zasady i sole do nauki dla Twojego dziecka. Efektem końcowym powyższych działań jest nauka.
Nauka to edukacja. Każdy uczeń ma inne tempo nauki. Dzieje się tak dlatego, że jego szybkość przyswajania i zdolność uczenia się są różne. Również temat zainteresowania zależy od ich upodobań i upodobań.

Technologia dała uczącym się swobodę wyboru wygodnego kanału z wielu platform edukacyjnych.

Poniżej znajdują się 4 najlepsze platformy edukacyjne.

GRUPY MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Jak to może pomóc? Kiedy mówimy o WhatsApp lub Facebooku, zakładamy, że chodzi o wysyłanie wiadomości tekstowych, rozmowy wideo/audio, dzielenie się postami i utrzymywanie kontaktu z bliskimi. Oprócz tego, odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego ucznia szkoły średniej/studenta! Dlaczego? Materiały dydaktyczne, zadania, pytania wewnętrzne w ostatniej chwili, podręcznik szkolny itp. są również wymieniane w grupach społecznych online.

YOUTUBE

Doskonała platforma do samodzielnego uczenia się. Wszystko, czego potrzebujesz, to samo motywacja. Po prostu wyszukaj film wideo na interesujący Cię temat i ucz się podczas oglądania filmu. Może to być nauka gry na instrumentach muzycznych, joga, taniec, porady dotyczące urody, tworzenie projektów naukowych itp. Nauka gotowania jest również łatwa dzięki instrukcjom wideo.

WIRTUALNA BIBLIOTEKA

Stanowi ona silną podstawę edukacji i podnosi jakość życia, dając dostęp do różnorodnych treści krajowych i międzynarodowych. Główne zalety eBooków i bibliotek internetowych – efektywne kosztowo, przyjazne dla środowiska, natychmiast dostępne z różnych źródeł, zawsze dostępne. Zmniejsza się również przestrzeń magazynowa. Jak? Zamiast kupować wiele książek, jeden tablet może mieć w sobie setki i tysiące książek.

APLIKACJE E-LEARNINGOWE:


ELearning jest również nazywany uczeniem się przez Internet. Główną różnicą pomiędzy uczeniem się przez Internet a uczeniem się tradycyjnym jest to, że eLearning skupia się na nauczaniu zindywidualizowanym. Dzięki temu pedagodzy sprawiają, że kurs jest interesujący dla uczniów poprzez wykorzystanie grafiki – animowane, kreatywne obrazy lub filmy podczas nauczania podczas gdy uczniowie stają się niezwykle kreatywni i nie tracą zainteresowania podczas nauki. Prowadzą również quizy, które pomagają uczniom szybciej zrozumieć i uczyć się.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.